à propos piątku #001

Miłosz Bolechowski

czas czytania: 3 min

spis tresci

Słowem wstępu; „à propos piątku” to nowy cykl wpisów na stronie Fabryka Pikseli. Próbowałem umieszczać ciekawe (w mojej opinii) informacje w formie pojedynczych wpisów, ale zwyczajnie nie potrafię w ten sposób. Wydaje mi się to „nabijaniem statystyk”, którego nie potrzebuję. Zdecydowałem więc zbierać takie rzeczy z całego tygodnia i publikować co piątek w formie zbioru linków. Będzie tu trochę graficznych lub fotograficznych inspiracji, trochę interesujących produktów, na które natrafiam podczas sieciowych wędrówek oraz - oczywiście - trochę użytecznego i/lub ładnego oprogramowania.

Sparrow dla iOS z PUSH?

Jakiś czas temu, serwis macgasm opublikował wyniki ankiety, w której pytano „czy jesteś skłonny zapłacić, jeśli Sparrow wprowadzi płatny push?”. Biorąc pod uwagę to, jak wiele osób narzekało na brak tej usługi w iOSowym kliencie, wyniki są conajmniej interesujące:

Pozostając przy temacie Sparrow, wygląda na to, że twórcy rzeczywiście przygotowują wersję dla iPada i skoro rozpoczęli już działania PR-owe, oznacza to, że czas jest bliski.

Słowem wstępu; „à propos piątku” to nowy cykl wpisów na stronie Fabryka Pikseli. Próbowałem umieszczać ciekawe (w mojej opinii) informacje w formie pojedynczych wpisów, ale zwyczajnie nie potrafię w ten sposób. Wydaje mi się to „nabijaniem statystyk”, którego nie potrzebuję. Zdecydowałem więc zbierać takie rzeczy z całego tygodnia i publikować co piątek w formie zbioru linków. Będzie tu trochę graficznych lub fotograficznych inspiracji, trochę interesujących produktów, na które natrafiam podczas sieciowych wędrówek oraz - oczywiście - trochę użytecznego i/lub ładnego oprogramowania.

8-bitowy kominek

Jeśli kiedyś w domu miałbym mieć kominek, wyglądałby on właśnie tak:

Etsy, $150

SNAP!

Nie fotografuję iPhone’em. Wprawdzie zachwycałem się kiedyś aplikacją MatteBox, a później VSCO Cam, ale w rzeczywistości, żadnej z nich nie użyłem więcej niż kilkanaście razy. Gdyby jednak było inaczej, z pewnością rozważyłbym takie akcesorium, które z pewnością spodoba się wielu fotografującym:

dynamism, $49.99

Canon EF 40mm f/2.8 STM Pancake Lens

Więc jednak; obiektyw, o którym mówiło się od premiery Canona 5d mark III, rzeczywiście się pojawił i można już zamawiać go jako pre-order. Może być ciekawą alternatywą dla starej i głośnej 35-tki 2.0 (jeśli komuś te 5mm ogniskowej nie robi różnicy). Gdybym wiedział, że zostanę przy systemie DSLR, pewnie już bym go zamawiał, choć podejrzewam, że wystając z korpusu na niecałe 23 mm wyglądać będzie zabawnie.

B&H, $199.99

Revenue Alley

Kilka dni temu na Twitterze, @rob__in podesłał link do identyfikacji wizualnej marki Revenue Alley wykonane przy współpracy studia Kommunikat. i artentiko.. Koniecznie zobaczcie całość. Wgniata w fotel.

bleu de chauffe

Poszukując torby (na aparat i iPada) na co dzień, natrafiłem na francuskiego producenta, oferującego naprawdę stylowe rzeczy:

Musette Mariole, 149 €

Plombier Louise, 279 €

à propos piątkuà propos piątku: sprzęt fotograficzny

dyskusja