Magic Keyboard

Miłosz Bolechowski

czas czytania: 2 min
Poniższy artykuł jest fragmentem większej całości, opublikowanej jako „cudawianki 2017” — klikając w ten link, możesz zobaczyć całość.

Klawiatur u mnie raczej nie brakuje, a mimo to, kupując iPada dołożyłem do zamówienia Magic Keyboard, choć wcześniej miałem z nią tylko kilkuminutowy kontakt. Byłem jednak pewien, że nie chcę Smart Keyboard, która zupełnie mi nie podpasowała i, w której braku klawiszy funkcyjnych do dziś nie jestem w stanie zrozumieć.

Nie myślcie o mnie aż tak źle; zdjęcie wykonane w momencie, gdy zdecydowałem się sprzedać …jedną z nich.
Nie myślcie o mnie aż tak źle; zdjęcie wykonane w momencie, gdy zdecydowałem się sprzedać …jedną z nich.

A, że większość posiadanych przeze mnie klawiatur była już wiekowa, chciałem się „zaktualizować” i sprawdzić jak działa – nazwijmy to – współczesna klawiatura od Apple.

No i przepadłem. Jeszcze bardziej kompaktowa „obudowa”, niski skok klawisza, ale z przyjemnym „stukiem” i ładowanie (pierwszy raz robiłem to 4,5 miesiąca po zakupie) po podłączeniu przewodu, całkowicie mnie przekonały i nawet przyciski strzałek nie były w stanie zepsuć dobrego wrażenia. (Chodzi o fakt, że strzałki lewo/prawo są dwukrotnie wyższe niż góra/dół, co sprawia, że zniknęło to „wolne” miejsce z wcześniejszych klawiatur, pozwalające na błyskawiczne zorientowanie się palcami, gdzie się one znajdują.)

Magic Keyboard bardzo szybko stała się moją domyślną klawiaturą do iPada. Ogromnie lubię w niej także fizyczny wyłącznik – nie muszę już wyłączać Bluetooth w iPadzie (lub rozłączać połączenia w opcjach), żeby rozłączyć się z klawiaturą, a po prostu wyciągając go z podstawki odruchowo już wyłączam klawiaturę przełącznikiem.

Swoją poprzednią (Logitech Keys-To-Go) zostawiłem sobie wyłącznie dlatego, że Magic Keyboard nie mieści się w mojej codziennej torbie, więc czasem zabieram tamtą. Jako że jednak wolę Magic Keyboard, to częściej po prostu zabieram ją w:

sprzęt komputerowyakcesoria komputeroweklawiaturyApplecudawianki_2017recenzje sprzętu

dyskusja